Obciążenie zakażeniem ludzkim wirusem Metapneumowirus u małych dzieci

Badanie szpitalne i pozaszpitalne zakażenia metapneumowirusem (HMPV) u małych dzieci nie zostało dobrze poznane. Metody
Przeprowadziliśmy prospektywny, populacyjny nadzór nad ostrym schorzeniem dróg oddechowych lub gorączką wśród hospitalizowanych i ambulatoryjnych dzieci w wieku poniżej 5 lat w trzech powiatach USA w latach 2003-2009. Dane kliniczne i demograficzne uzyskano od rodziców i dokumentacji medycznej, HMPV wykryto oznaczono reakcję łańcuch-reakcja polimerazy z odwrotną transkryptazą i określono populacyjne częstości hospitalizacji i szacunkowe odsetki wizyt ambulatoryjnych związanych z zakażeniem HMPV.
Wyniki
HMPV wykryto u 200 z 3490 hospitalizowanych dzieci (6%), 222 z 3257 dzieci w ambulatoriach (7%), 224 z 3001 dzieci w oddziale ratunkowym (7%) i 10 z 770 bezobjawowych kontroli (1%). Całkowite roczne wskaźniki hospitalizacji związane z zakażeniem HMPV wynosiły na 1000 dzieci w wieku poniżej 5 lat, 3 na 1000 niemowląt w wieku poniżej 6 miesięcy i 2 na 1000 dzieci w wieku od 6 do 11 miesięcy. Dzieci hospitalizowane z powodu zakażenia HMPV, w porównaniu z osobami hospitalizowanymi bez zakażenia HMPV, były starsze i częściej rozpoznawały zapalenie płuc lub astmę, wymagały dodatkowego tlenu i dłużej przebywały na oddziale intensywnej terapii. Szacowane roczne obciążenie związane z wizytami ambulatoryjnymi związanymi z zakażeniem HMPV wyniosło 55 wizyt klinicznych i 13 wizyt na oddziale ratunkowym na 1000 dzieci. Większość dzieci chorych na HMPV i ambulatoryjnych nie miało podstawowych schorzeń, chociaż przedwczesne porody i astma występowały częściej u hospitalizowanych dzieci z zakażeniem HMPV niż u osób bez zakażenia HMPV.
Wnioski
Zakażenie HMPV wiąże się ze znacznym obciążeniem hospitalizacjami i wizytami ambulatoryjnymi wśród dzieci w ciągu pierwszych 5 lat życia, szczególnie w pierwszym roku. Większość dzieci z zakażeniem HMPV było wcześniej zdrowych. (Finansowane przez Centers for Disease Control and Prevention oraz National Institutes of Health.)
Wprowadzenie
Ludzki metapneumowirus (HMPV), paramyksowirus odkryty w 2001 roku, jest związany z ostrą chorobą układu oddechowego wśród niemowląt i dzieci na całym świecie.1-11 Ponadto, HMPV powoduje ostre choroby układu oddechowego i powoduje hospitalizację wśród osób starszych i osób z pierwotnymi chorobami przewlekłymi, w tym astma, rak i przewlekła obturacyjna choroba płuc.12-19 Jednak sezonowość choroby HMPV i jej ogólny ciężar w hospitalizacji i wizytach ambulatoryjnych wśród małych dzieci pozostają słabo określone. Wcześniej publikowane badania ograniczały się retrospektywnym charakterem, 1-9 – wykorzystywaniem danych zebranych z próbek wygody w stosunkowo krótkich okresach oraz brakiem bezobjawowych kontroli.
Ośrodki Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) Nowa sieć nadzoru szczepionkowego (NVSN) przeprowadziła prospektywny nadzór nad zakażeniem HMPV wśród dzieci w wieku poniżej 5 lat, u których w latach 2000-2009 wystąpiły ostre choroby układu oddechowego lub gorączka w trzech stanach USA
[podobne: jak suszyć pestki z dyni, ists kraków, zste myslenice ]

Tags: , ,

No Responses to “Obciążenie zakażeniem ludzkim wirusem Metapneumowirus u małych dzieci”

 1. Anastazja says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: crossfit[...]

 2. Kaja says:

  Znajomy ma gospodarstwo i rente, popija wódeczke, a rente dostał na ciśnienie.

 3. Dawid says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: Implanty Stomatologiczne[...]

 4. Sandra says:

  owoce kolcowoju spożywane bez zastanowienia mogą prędzej zaszkodzić niż poprawić zdrowie

 5. Andrzej says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu proviron[...]

 6. Beetle King says:

  Trzeba tylko pamiętać, że w aptekach są suplementy

Artykuł dotyczy tematów: ists kraków jak suszyć pestki z dyni zste myslenice