Oczekiwania pacjentów dotyczące wpływu chemioterapii na zaawansowanego raka AD 7

Przeprowadzono ankietę wśród dużej grupy pacjentów chorych na raka w Stanach Zjednoczonych i zapytano, jak bardzo prawdopodobne jest, że chemioterapia ich wyleczy, z raczej probabilistycznymi niż dychotomicznymi opcjami odpowiedzi. Dlatego nasze wyniki mogą być bardziej uogólnione. Czy powinniśmy się obawiać, że większość pacjentów z tymi chorobami dostarcza odpowiedzi sugerujących, że nie rozumieją, że zasadniczo nie ma szans, że otrzymana chemioterapia ich wyleczy. Chemioterapia może oferować łagodzenie i przedłużanie życia, dlatego jest to rozsądny wybór leczenia u niektórych pacjentów. Można jednak argumentować, że pacjenci, którzy nie rozumieją, że chemioterapia nie może wyleczyć raka, nie spełnili normy prawdziwej, świadomej zgody na ich leczenie. Ponadto, poprzednie badania wykazały, że pacjenci z zaawansowanym rakiem zaakceptowaliby toksyczne nawet 1% szans na wyleczenie, ale nie byłby skłonny zaakceptować takiego samego leczenia ze względu na znaczny wzrost średniej długości życia bez leczenia. 30,30 Wyniki te sugerują, że pacjenci, którzy nie wiedzą, czy leczenie oferuje jakąkolwiek możliwość wyleczenia mogą być zagrożone ich zdolność do podejmowania świadomych decyzji dotyczących leczenia zgodnych z ich preferencjami.29,30 Wreszcie, i być może najbardziej niepokojące, to nieporozumienie może stanowić przeszkodę dla optymalnego planowania i opieki na koniec życia.
Skala CanCORS wykluczyła szczegółowe badania ankietowe dla poszczególnych pacjentów lub audiotaping spotkań klinicznych. Dlatego nie możemy komentować tego, co lekarze mówili pacjentom o oczekiwanych wynikach chemioterapii lub bezpośrednio badać role pacjentów i lekarzy w genezie oczekiwań pacjentów na temat prawdopodobieństwa wyleczenia. Nie możemy też ocenić, ilu pacjentów rozumiało prawdziwe prawdopodobieństwo wyleczenia, ale odpowiedziało na to pytanie w sposób, który przeczył ich poziomowi zrozumienia. Fakt, że 20 do 30% respondentów uznało, że chemioterapia nie jest w stanie wyleczyć ich z nich, pokazuje, że przynajmniej niektórzy pacjenci byli w stanie zaakceptować tę rzeczywistość i przyznać ją ankieterowi. Zdumiewająco wysoki odsetek niedokładnych odpowiedzi wśród niebiologicznych pacjentów w naszej kohorcie, różnica nie wyjaśniona przez wykształcenie lub dochód, silnie sugeruje, że czynniki kulturowe mają wpływ na przekonania pacjentów, charakter komunikacji lekarz-pacjent na temat rokowania i opieki, lub obu.
Nasze wyniki dostarczają również dowodów na to, że lekarze mają pewną zdolność wpływania na rozumienie pacjentów. Obserwowany związek między niedokładnymi przekonaniami o prawdopodobieństwie wyleczenia a wyższymi ocenami komunikacji lekarskiej sugeruje związek między zachowaniami komunikacyjnymi lekarzy a zrozumieniem przez pacjentów korzyści wynikających z leczenia.
[podobne: eskulap konin, pprojekt, zste myslenice ]

Tags: , ,

No Responses to “Oczekiwania pacjentów dotyczące wpływu chemioterapii na zaawansowanego raka AD 7”

 1. Digger says:

  Jakiś czas temu pewna firma wprowadziła na Polski rynek test na niedoczynność tarczycy

 2. Snow Hound says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: olej posmażalniczy[...]

 3. Old Regret says:

  I prosze nie zwalac winy na lekarzy

 4. Weronika says:

  [..] Odniesienie w tekscie do psychoterapia[...]

 5. Mr. 44 says:

  Co jest w pakiecie takiego zabiegu

 6. Scrapper says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu stomatolog Bytom[...]

 7. Jester says:

  Badajcie sobie poziom potasu w organizmie

Artykuł dotyczy tematów: eskulap konin pprojekt zste myslenice