Oparty na fMRI Neurologiczny Podpis Fizycznego Bólu AD 3

Oceniono nieprzyjemne ciepło w 100-punktowym VAS i natężeniu bólu w 100-punktowej VAS. Oceny zostały zakodowane od 0 do 99 dla zdarzeń nieprzydatnych oraz od 100 do 200 dla zdarzeń bolesnych. Uczestnicy badania 3 przeszli 32 badania, składające się z 8 badań z każdym z czterech rodzajów bodźców. Dostarczyliśmy szkodliwe ciepło (46,6 . 1,7 ° C, oznaczone jako bolesne ) i ciepło, które było blisko progu bólu (39,9 . 2,8 ° C, oznaczane jako ciepłe ) w temperaturach skalibrowanych dla każdej osoby. Każdy z uczestników doświadczył niedawno romantycznego rozpadu i nadal odczuwał intensywne odrzucenie. Podczas skanowania uczestnicy oglądali obraz swojego byłego partnera (oznaczone jako odrzucający proces, który wywołuje ból towarzyski8) i wizerunek bliskiego przyjaciela (określany jako przyjaciel ).
Uczestnicy badania 4 otrzymali dwa dożylne wlewy remifentanilu, silnego agonisty .-opioidowego, podczas skanowania fMRI w dwóch seriach prób. W serii z otwartym wlewem uczestnicy wiedzieli, że otrzymali remifentanyl, aw seriach z ukrytymi infuzjami powiedziano im, że nie dostarczono żadnego leku, mimo że został on podany. Dawki remifentanilu (średnia dawka, 0,043 . 0,01 .g na kilogram masy ciała na minutę) były indywidualnie kalibrowane przed sesją w celu wywołania analgezji bez sedacji, a my oszacowaliśmy stężenie leku w mózgu w czasie przy użyciu modelu farmakokinetycznego.9 Przeprowadziliśmy 36 próby – 18 z bólem (średnia temperatura, 47,1 . 1,7 ° C) i 18 z udziałem ciepła (średnia temperatura, 41,2 . 2,6 ° C) – podczas każdej z dwóch serii infuzji. Infuzja leku rozpoczęła się w trakcie każdej serii, po 6 próbach i zakończyła się po 24 próbach. Ten projekt powodował stałe zmienianie stężenia leku w czasie podczas każdej serii infuzji.
Wyprowadzanie podpisu
W badaniu wykorzystaliśmy technikę regresji opartą na uczeniu maszynowym, LASSO-PCR (najmniejszy bezwzględny skurcz i regresję głównych regresji operatora operatora), 10 do przewidywania raportów o bólu z aktywności fMRI. Wybraliśmy odpowiednie obszary mózgu a priori za pomocą meta-analitycznej bazy danych NeuroSynth11 (patrz Dodatek dodatkowy) i uśredniliśmy aktywność mózgu dla każdego poziomu intensywności w obrębie każdego uczestnika. 12-14 Użyliśmy wartości sygnału z wokseli, z których każdy zmierzył 3 mm3, na mapie a priori, aby przewidzieć ciągłe oceny bólu, używając sprawdzianu krzyżowego dla osób pozostających poza uczestnikiem 4 (patrz Dodatek dodatkowy). Rezultatem był przestrzenny wzorzec masy regresji w regionach mózgu, który został prospektywnie zastosowany do map aktywności fMRI uzyskanych od nowych uczestników. Zastosowanie podpisu do mapy aktywności (np. Mapa uzyskana podczas stymulacji cieplnej) dało skalarną wartość odpowiedzi, która stanowiła przewidywany ból dla tego stanu.
Rysunek 1
[hasła pokrewne: marlen sarbinowo, eskulap konin, chiramed rabka ]

Tags: , ,

No Responses to “Oparty na fMRI Neurologiczny Podpis Fizycznego Bólu AD 3”

 1. Midnight Rambler says:

  może powodować powikłania, niezależnie od doświadczenia lekarza

 2. Aurelia says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu suplement diety[...]

 3. Marshmallow says:

  może powodować powikłania, niezależnie od doświadczenia lekarza

 4. Jowita says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu hologramy semestralne[...]

 5. Kacper says:

  czy to możliwe, żeby włókniak zniknął?

Artykuł dotyczy tematów: chiramed rabka eskulap konin marlen sarbinowo