Długoterminowe skutki wziewnego budezonidu na dysplazję oskrzelowo-płucną

Długoterminowe skutki dla neuroralnego rozwoju stosowania wziewnych glikokortykosteroidów u bardzo wcześniaków w zapobieganiu lub leczeniu dysplazji oskrzelowo-płucnej są niepewne. Metody
Losowo przydzielono 863 niemowlęta (wiek ciążowy, 23 tygodnie 0 dni do 27 tygodni 6 dni), aby otrzymać wcześnie (w ciągu 24 godzin po urodzeniu) wziewny budesonid lub placebo. Wstępnie ustalony długoterminowy wynik był neurorozwojową niepełnosprawnością wśród osób, które przeżyły, zdefiniowaną jako zespół porażenia mózgowego, opóźnienie poznawcze (wynik Mentalnego Wskaźnika Rozwoju <85 [1 SD poniżej średniej 100] na skali Bayleya rozwoju niemowląt, drugie Edition, z wyższymi wynikami w skali wskazującymi na lepszą wydajność), głuchotą lub ślepotą w poprawionym wieku od 18 do 22 miesięcy.
Wyniki
Odpowiednie dane dotyczące wcześniej określonego złożonego wyniku długoterminowego były dostępne dla 629 niemowląt. Spośród tych niemowląt 148 (48,1%) z 308 niemowląt przypisanych do budezonidu miało zaburzenia ruchowe w zakresie układu nerwowego, w porównaniu do 165 (51,4%) 321 niemowląt przypisanych do grupy placebo (ryzyko względne, dostosowane do wieku ciążowego, 0,93; przedział ufności 95% [CI ], 0,80 do 1,09, P = 0,40). Nie stwierdzono istotnych różnic w żadnym z poszczególnych składników wcześniej określonego wyniku. W grupie otrzymującej budezonid zanotowano więcej zgonów niż w grupie placebo (82 [19,9%]) z 413 niemowląt w porównaniu do 58 (14,5%) z 400 niemowląt, dla których status żywy był dostępny, ryzyko względne, 1,37, 95% CI, 1,01 do 1,86; P = 0,04).
Wnioski
Wśród przeżywających wyjątkowo wcześniaków, częstość niesprawności neurorozwojowej po 2 latach nie różniła się istotnie pomiędzy niemowlętami, które otrzymały wczesny wziewny budesonid w celu zapobiegania dysplazji oskrzelowo-płucnej a osobami otrzymującymi placebo, ale śmiertelność była wyższa wśród osób otrzymujących budezonid. (Finansowane przez Unię Europejską i Chiesi Farmaceutici, numer ClinicalTrials.gov, NCT01035190.)
[hasła pokrewne: makijaz permanentny brwi cena, medikarte bochnia, ists kraków ]

Tags: , ,

No Responses to “Długoterminowe skutki wziewnego budezonidu na dysplazję oskrzelowo-płucną”

 1. Papa Smurf says:

  Ja używam w kapsułkach kwas hialuronowy

 2. Melania says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: psychoterapeuta lublin[...]

 3. Tola says:

  Pisane na kolanie

 4. Kalina says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu klinika włosów[...]

 5. Emma says:

  przeczytałam jakie ma nietolerancja laktozy objawy

Artykuł dotyczy tematów: ists kraków makijaz permanentny brwi cena medikarte bochnia