Fremanezumab w prewencyjnym leczeniu przewlekłej migreny

Fremanezumab, humanizowane przeciwciało monoklonalne skierowane na peptyd związany z genem kalcytoniny (CGRP), jest badane jako zapobiegawcze leczenie migreny. Porównaliśmy dwa schematy dawkowania fremanezumabu z placebo w zapobieganiu przewlekłej migrenie. Metody
W tym badaniu III fazy losowo przydzielono pacjentów z przewlekłą migreną (definiowaną jako ból głowy o dowolnym czasie trwania lub ciężkości . 15 dni na miesiąc i migrenę .8 dni w miesiącu) w stosunku 1: 1: 1, aby otrzymać kwartał fremanezumabu ( pojedyncza dawka 675 mg w punkcie wyjściowym i placebo w 4 i 8 tygodniu), miesięcznie fremanezumabu (675 mg na początku badania i 225 mg w 4 i 8 tygodniu) lub odpowiadające placebo. Zarówno fremanezumab, jak i placebo podawano podskórnie. Pierwszorzędowym punktem końcowym była średnia zmiana w stosunku do wartości wyjściowej w średniej liczbie dni bólu głowy (definiowanych jako dni, w których ból głowy utrzymywał się przez co najmniej 4 kolejne godziny i miał szczytową ostrość co najmniej na umiarkowanym poziomie lub w dniach, w których ostre leki przeciw migrenom były specyficzne; [tryptany lub ergory] stosowano w leczeniu bólu głowy o dowolnym nasileniu lub czasie trwania) na miesiąc w ciągu 12 tygodni po pierwszej dawce.
Wyniki
Z włączonych 1130 pacjentów 376 losowo przydzielono do fremanezumabu kwartalnie, 379 do fremanezumabu miesięcznie i 375 do placebo. Średnia liczba dni początkowych bólu głowy (zdefiniowanych powyżej) w miesiącu wynosiła odpowiednio 13,2, 12,8 i 13,3. Średnie najmniejszych kwadratów (. SE) zmniejszenie średniej liczby dni cierpiących na ból głowy w miesiącu wynosiło 4,3 . 0,3, z fremanezumabem co kwartał, 4,6 . 0,3 w przypadku fremanezumabu miesięcznie i 2,5 . 0,3 w przypadku placebo (p <0,001 dla obu porównań z placebo) . Odsetek pacjentów z redukcją o co najmniej 50% w średniej liczbie dni bólu głowy w miesiącu wynosił 38% w grupie kwartalnej fremanezumabu, 41% w grupie z fremanezumabem i 18% w grupie placebo (p <0,05). 0,001 dla obu porównań z placebo). Zaburzenia czynności wątroby wystąpiły u 5 pacjentów w każdej grupie z fremanezumabem (1%) i u 3 pacjentów w grupie placebo (<1%).
Wnioski
Fremanezumab stosowany w profilaktyce przewlekłej migreny spowodował mniejszą częstość występowania bólu głowy niż placebo w tym 12-tygodniowym badaniu. Reakcje w miejscu wstrzyknięcia leku były powszechne. Długoterminowa trwałość i bezpieczeństwo fremanezumabu wymagają dalszych badań. (Finansowane przez Teva Pharmaceuticals; ClinicalTrials.gov number, NCT02621931.)
DARMOWE SZYBKIE PODEJŚCIE WIDEO
Monoklonalne przeciwciało do chronicznego zapobiegania migrenie
02:11
[więcej w: jak suszyć pestki z dyni, ile kalorii ma kasza gryczana, eskulap konin ]

Tags: , ,

No Responses to “Fremanezumab w prewencyjnym leczeniu przewlekłej migreny”

 1. 3D Waffle says:

  [..] Odniesienie w tekscie do ginekolog Warszawa Śródmieście[...]

 2. 101 says:

  korzystnie działaja na zmiejszenie cukru, cholesterolu i wzmocnienie naczyń krwionosnych

 3. Seweryn says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu psychiatra poznań[...]

 4. 3D Waffle says:

  Z tych warzyw piję sok który wyciskam

Artykuł dotyczy tematów: eskulap konin ile kalorii ma kasza gryczana jak suszyć pestki z dyni