Oparty na fMRI Neurologiczny Podpis Fizycznego Bólu AD 10

Swoistość bólu na poziomie wzoru jest zgodna z ustaleniami, że przednia część obręczy i inne regiony asocjacyjne zawierają neurony specyficzne dla nocyceptywnych komórek, jak również neurony o innych właściwościach, a uczenie maszynowe może identyfikować wzorce fMRI o określonych właściwościach funkcjonalnych. Neurologiczna sygnatura jest głównie dwustronna, ale wykazuje dowody przeciwnej swoistości w pierwotnej i wtórnej korze somatosensorycznej, obserwacja zgodna z poprzednią pracą.15,27 Wyniki te opierają się na wcześniejszych badaniach16, 28-31, przedstawiając podpis, który ma więcej niż 90% czułość i swoistość dla bólu na poziomie pojedynczej osoby, która jest konsekwentnie dokładna w badaniach i skanerach. Test klasyfikacji przymusowego wyboru, który wykorzystaliśmy, można przełożyć na test przeczulicy bólowej lub allodynii w badaniach klinicznych, chociaż sygnatura nie została potwierdzona pod kątem bólu klinicznego i nie może obecnie być stosowana w testach klinicznych.
Jeśli nasze odkrycia zostaną rozszerzone na populacje kliniczne, sygnatury oparte na mózgu mogą być użyteczne w potwierdzaniu bólu w sytuacjach, w których pacjenci nie są w stanie skutecznie komunikować bólu lub gdy w inny sposób są podejrzewani o własne raporty. Takie podpisy mogą również pomóc w identyfikacji funkcjonalnych zaburzeń neuropatologicznych32, które mogą leżeć u podstaw lub predysponować do przewlekłego bólu, nawet bez jawnych zmian strukturalnych. [33] Ogólnie, sygnatury oparte na mózgu mogą przyspieszyć identyfikację neurofizjologicznych podtypów bólu i pośrednich markerów dla odkrycie leczenia. [34] Takie podpisy nie mogą jednak wykluczyć obecności bólu z nienormatywnymi podstawami neurofizjologicznymi.
Zanim testy oparte na fMRI dla bólu mogą zostać przetestowane w warunkach podejmowania decyzji medycznych, należy ocenić ogólność naszych wyników. Klasyfikacja bólu może być mniej dokładna u pacjentów niż u osób zdrowych. Zastosowanie kliniczne wymagałoby kalibracji osób, protokołów skanowania i stron badawczych. Spośród badanych testów test bólu w porównaniu z brakiem bólu może być klinicznie użyteczny w najszerszym zakresie sytuacji, ale jest mniej przewidywalny niż test wyboru z przymusu. Wreszcie, schematy fMRI związane z bólem mogą różnić się w zależności od miejsca ciała, 35,36 rodzaju bólu (trzewnego vs. skórnego), 37 i przyczyny klinicznej, co może wymagać opracowania wielu sygnatur bólowych. Niemniej jednak, nasze odkrycia stanowią krok w kierunku rozwoju neurologicznych sygnatur dla wielu rodzajów bólu i innych procesów poznawczych i afektywnych.
[hasła pokrewne: stalko mogilno, ile kalorii ma kasza gryczana, marlen sarbinowo ]

Tags: , ,

No Responses to “Oparty na fMRI Neurologiczny Podpis Fizycznego Bólu AD 10”

 1. Gunhawk says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: Stomatolog Kraków[...]

 2. Drop Stone says:

  Ja używam w kapsułkach kwas hialuronowy

 3. Mr. Lucky says:

  [..] Cytowany fragment: drzwi mroźnicze[...]

 4. Wiktoria says:

  Przy zapaleniu oskrzeli najlepiej zastosować inhalacje.

Artykuł dotyczy tematów: ile kalorii ma kasza gryczana marlen sarbinowo stalko mogilno