Oparty na fMRI Neurologiczny Podpis Fizycznego Bólu

Uporczywy ból mierzy się za pomocą samoopisu, którego jedynym źródłem jest diagnoza i leczenie. Funkcjonalne obrazowanie rezonansu magnetycznego (fMRI) obiecuje identyfikację obiektywnych mierników bólu, ale nie zostały jeszcze zidentyfikowane miary czułości i specyfiki bólu fizycznego. Metody
W czterech badaniach z udziałem łącznie 114 uczestników opracowaliśmy metodę opartą na fMRI, która przewiduje natężenie bólu na poziomie indywidualnym. W badaniu wykorzystaliśmy analizy uczenia maszynowego do identyfikacji wzorca aktywności fMRI w obszarach mózgu – sygnatura neurologiczna – która była związana z bólem wywołanym ciepłem. Wzór obejmował wzgórze, tylną i przednią inherentę, wtórną korę somatosensoryczną, przednią część obręczy obręczy, szarą materię periodykulacyjną i inne regiony. W badaniu 2 przetestowaliśmy czułość i specyficzność sygnatury na ból w porównaniu z ciepłem w nowej próbce. W badaniu 3 ocenialiśmy swoistość względem bólu społecznego, który aktywuje wiele tych samych obszarów mózgu, co ból fizyczny. W badaniu 4 oceniliśmy reakcję środka na remifentanil środka przeciwbólowego.
Wyniki
W badaniu 1, sygnatura neurologiczna wykazała czułość i swoistość 94% lub więcej (95% przedział ufności [CI], 89 do 98) w rozróżnianiu bolesnego ciepła od nieprzyjemnego ciepła, oczekiwanego bólu i przypomnienia bólu. W badaniu 2 sygnatura odróżniała bolesne ciepło od nieprzyjemnego ciepła z 93% czułością i swoistością (95% CI, 84 do 100). W badaniu 3 rozróżnia się ból fizyczny i ból społeczny z 85% wrażliwością (95% CI, 76 do 94) i 73% specyficznością (95% CI, 61 do 84) oraz z 95% czułością i swoistością w wymuszonym wyborze sprawdzenie, który z dwóch warunków był bardziej bolesny. W badaniu 4 siła odpowiedzi sygnalizacyjnej została znacznie zmniejszona po podaniu remifentanilu.
Wnioski
Możliwe jest wykorzystanie fMRI do oceny bólu wywołanego przez szkodliwe ciepło u zdrowych osób. Potrzebne są przyszłe badania, aby ocenić, czy sygnatura przewiduje ból kliniczny. (Finansowane przez National Institute on Drug Abuse i inne.)
Wprowadzenie
Chociaż w ostatnich 50 latach biomarkery chorób uległy proliferacji, obiektywne oceny dotyczące zdrowia psychicznego pozostają w tyle. Fizyczny ból jest dolegliwością związaną z ogromnymi kosztami poznawczymi, społecznymi i ekonomicznymi, ale ból nie jest łatwy do ustalenia. Oceniany jest przede wszystkim za pomocą samoopisu, niedoskonałej miary subiektywnego doświadczenia. Zdolność do skutecznego zgłaszania bólu jest ograniczona w wielu narażonych populacjach (np. Bardzo starych lub bardzo młodych ludziach z zaburzeniami poznawczymi oraz tych, którzy są minimalnie świadomi)
[więcej w: makijaz permanentny brwi cena, stalko mogilno, marlen sarbinowo ]

Tags: , ,

No Responses to “Oparty na fMRI Neurologiczny Podpis Fizycznego Bólu”

 1. Cool Whip says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: psycholog w lublinie[...]

 2. Malwina says:

  Poszłam do dermatolożki i powiedziała, że to nic groźnego

 3. Natan says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: Stomatolog – gabinet dentystyczny[...]

 4. Róża says:

  Owoce składają się w dużej mierze z wody

 5. Milena says:

  [..] Odniesienie w tekscie do catering dietetyczny Katowice[...]

 6. Antonina says:

  zamiast zajadać się tabletkami przeciwbólowymi

Artykuł dotyczy tematów: makijaz permanentny brwi cena marlen sarbinowo stalko mogilno